Apdovanojimai 2020

Apdovanojimai 'PRAMONĖ 4.0 ŽVAIGŽDĖ 2020'

Penktąjį kartą Lietuvoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Pramonė 4.0“ buvo apdovanotos ketvirtosios pramonės kartos technologijas pastaraisiais metais adaptavusios bendrovės.

Didžiųjų įmonių kategorijoje „Pramonė 4.0 žvaigždė“ buvo pripažinta telekomunikacijų ir daiktų interneto sprendimų bendrovė „Teltonika“, tarp vidutiniųjų ir mažųjų – informacinių technologijų įmonė „Baltic Amadeus“, o publikos nominacija atiteko trimačio skenavimo ir spausdinimo sprendimus teikiančiai „3D Creative“.

Greta jų į konkurso finalą šiais metais taip pat pateko „Axioma Metering“, „Western Baltic Engineering“ ir „Novameta“.

Konkurse šiais metais dalyvavo 24 Lietuvos bendrovės, kurios pritaikė išmaniuosius sprendimus ir technologijas gamybos procesuose, jų pagalba pagerinusios gamybos, veiklos procesus, sukūrusios inovatyvius produktus. Įmonės buvo vertinamos pagal aštuonis kriterijus, tokius, kaip įdiegtais išmaniaisiais sprendimais pasiektą naudą, sukurtus produktus, finansinių ir veiklos rodiklių augimą, gebėjimą pristatyti savo produktus.

„Pramonė 4.0 žvaigždė 2020“ konkursą rėmė LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Kauno miesto savivaldybė.

[us_separator][us_gallery ids=”2252,2250,2246,2244,2242,2240,2238,2248″ columns=”5″ indents=”1″][us_separator]
 • Komisijos pasirinkimas vidutinės ir mažos įmonės kategorijoje – laimėtojas renkamas komisijos narių sprendimu pagal atitikimą numatytiems kriterijams.
 • Komisijos pasirinkimas didelės įmonės kategorijoje– laimėtojas renkamas komisijos narių sprendimu pagal atitikimą numatytiems kriterijams kategorijoje.
 • Publikos pasirinkimas bus skiriamas daugiausiai balsų surinkusiai įmonei, balsuojama internetu.
 • Apdovanojimo sertifikatas
 • Statulėlė
 • Teisė naudoti „Industrie 4.0“ logotipą įmonės rinkodaros tikslams
 • Gerosios patirties bei įmonės viešinimas
 • Specialūs renginio rėmėjų prizai
 • Įgyvendintas sprendimas/ai gamyboje per 2019 metus, atitikimas skaitmeninės pramonės temai, sprendimo inovatyvumas (vertinimas pagal pateiktą sąrašą, pvz.: robotizacija, automatizacija, skaitmeninimas, išteklių, gamybos valdymo sistemos, darbo vietų skaitmeninimo sprendimai ir t.t.)
 • Sprendimo/ų įmonėje tikslas/siekta nauda ir gautas faktas. Veiklos efektyvumo (pokyčio) vertinimas vidinių procesų skaitmenizavime (pvz.: darbuotojų skaičiaus gamyboje sumažinimas, pagaminant tą patį ar didesnį produkcijos kiekį, likučių kontrolės ir atsargų užsakymo automatizavimas ir pan.)
 • Sukurtas inovatyvus produktas (per paskutiniuosius metus)
 • Pridėtinė vertė. Pokytis/padidėjimas 2019 vs. 2018 – išraiška EUR vienam darbuotojui/metus
 • Darbuotojų kompetencijų auginimas, kvalifikacijos kėlimas. Išraiška EUR išleista 1 darbuotojui per 2019 m. administracijoje/ gamyboje
 • Eksporto augimas 2019vs. 2018 %
 • Apyvartos augimas 2019vs. 2018 %
 • Pelno augimas 2019vs. 2018 %
 • Gebėjimas pristatyti inovatyvų produktą (gauti apdovanojimai, įvertinimai, jei tokių nėra, vertinama, kaip inovatyvus produktas pristatytas komisijos nariams)

KONKURSO „PRAMONĖ 4.0 ŽVAIGŽDĖ 2020“ FINALISTAI

[us_separator size=”small”]

UAB Western Baltic Engineering (WBE) yra viena pirmaujančių laivų projektavimo ir inžinerijos įmonių Baltijos jūros regione, teikianti kompleksinius laivų projektavimo ir inžinerinius sprendimus. 

WBE yra dukterinė AB Vakarų laivų gamykla grupės įmonė, kurioje pridėtinę vertę visam koncernui kuria daugiau nei 100 aukštos kvalifikacijos inžinierių ir projektuotojų. Profesionali WBE komanda projektuoja skirtingos paskirties laivus bei Offshore Wind ir Oil&Gas industrijoms skirtas konstrukcijas. Projektavimo paslaugos apima visus produkto kūrimo etapus –  nuo koncepcijos sukūrimo, laivo stipruminių skaičiavimų iki detalaus dizaino ir darbo brėžinių paruošimo. 

WBE didelę svarbą skiria inovacijoms, susijusioms su žaliosiomis technologijomis. Nauji sprendiniai atsispindi kuriamuose projektuose bei teikiamose paslaugose. Jau eilę metų plėtojama R&D veikla šiemet pasižymi itin novatorišku projektu – kuriamas pilnai autonominio, bepiločio kelto prototipas. Šis keltas galėtų talpinti iki 1000 žmonių, o esant poreikiui, pasitarnautų ir kaip plaukiojanti konferencijų salė. Šiam projektui įgyvendinti buvo gautas finansavimas iš EU struktūrinių fondų.

WBE inžinieriai taip pat siekia naujas technologijas pritaikyti projektavimo bei gamybos optimizavimo procesuose. Savo darbe WBE komanda taiko 3D skenavimo technologiją ir vertina ją kaip vieną įrankių, iš esmės keičiantį ir formuojantį naują požiūrį į projektavimą ir gamybą. Naudojant 3D skenavimą, fizinius objektus galima perkelti tiesiogiai į inžinerinio projektavimo stadiją. 3D skenavimo metu gauti duomenys gali būti panaudoti fizinio pagaminto objekto analizei atlikti, lyginant pirminį suprojektuoto daikto modelį su realiai pagamintu gaminiu. Šis skaitmeninis aplinkos vaizdas gali būti panaudotas ir kitiems uždaviniams spręsti. Projekto vizualizacija, gauta apdorojus ir pritaikius 3D skenavimo duomenis – tai lengvesnis ir paprastesnis būdas pristatyti rezultatą galutiniam vartotojui, kuriam kartais gali ir pristigti sudėtingų techninių aspektų išmanymo.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: UAB Western Baltic Engineering (WBE) įsigijo šiuolaikiškus ir inovatyvius „FARO FOCUS S 150“ ir „FARO FREESTYLE 3DX“ 3D skenerius, kurių pagalba galima greitai gauti tikslius net ir labai didelio objekto, pavyzdžiui, laivo ar pastato, 3D duomenis. 3D skenavimo metu gauti duomenys gali būti panaudoti fizinio pagaminto objekto analizei atlikti, lyginant pirminį suprojektuoto daikto modelį su realiai pagamintu gaminiu. Projekto vizualizacija, gauta apdorojus ir pritaikius 3D skenavimo duomenis – tai lengvesnis ir paprastesnis būdas pristatyti rezultatą galutiniam vartotojui.

[us_separator size=”small”][us_gallery ids=”2007″ columns=”4″ indents=”1″ img_size=”us_350_350_crop”]

Teltonika IoT įmonių grupė kuria išskirtinius, saugius bei patikimus daiktų interneto sprendimus visame pasaulyje. Daugiau nei 10 milijonų prietaisų, prijungtų prie interneto, veikia mūsų plėtojamuose telematikos, tinklų įrangos, telemedicinos ir originalių įrenginių gamybos verslo segmentuose. Per daugiau nei 22 veiklos metus suformavome tarptautinę specialistų komandą dirbančią  daugiau nei 15-oje pasaulio valstybių. Lietuvoje įsikūrusi Teltonika įmonių grupės centrinė atstovybė ir moderni gamykla leidžia gaminti šimtus tūkstančių elektronikos prietaisų, kurie kuria aukštą pridėtinę vertę ir sprendžia aktualias klientų problemas.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: įdiegta automatizuota paviršinio montažo plokščių profilaktikos priežiūra, įdiegtos dvi gaminių šeimų automatizuoto surinkimo sistemos (RUT / GPS) – 2 sistemos su 9 robotais, tampografija pakeista lazerinio graviravimo technologija, modulių lipdukai pakeisti lazeriniu graviravimu, sukurta ir įdiegta atsargų valdymo sistema, leidžianti operatyviau bei tiksliau planuoti bei kontroliuoti atsargų užsakymus bei jų poreikį, automatizuotas savikainų formavimas, skaitmenizuotas kainų kontrolės įrankis.

[us_separator size=”small”][us_gallery ids=”1991,1993,1995,1997″ columns=”4″ indents=”1″ img_size=”us_350_350_crop”]

UAB Axioma Metering kuria ir gamina išmanius ultragarsinius vandens bei šilumos skaitiklius. Bendrovė yra viena iš ultragarso technologijos taikymo pradininkių ir lyderė Baltijos šalyse. Ultragarsinius šilumos ir vandens skaitiklius įmonės specialistai gamina nuo 1992 m.

2019 m. pradžioje Axioma Metering Kauno LEZ atidarė vieną moderniausių skaitiklių gamyklų Europoje, su robotizuotomis gamybos linijomis, kurių pagalba, kas 15 sekundžių pasaulį išvysta naujas modernus lietuviškas skaitiklis.

Išmaniaisiais bendrovės sukurtais ir pagamintais skaitikliais naudojasi jau 60-ties pasaulio šalių gyventojai ir įmonės. Axioma Metering jau spėjo įgyvendinti vieną didžiausių pasaulyje skaitiklių projektų Omane ir laimėjo iki šiol didžiausią viešąjį konkursą Europoje, kur bus naudojami išmanieji skaitikliai su LoraWAN IoT technologija.

Įmonės vizija – būti tarp TOP5 didžiausių išmaniųjų apskaitos prietaisų gamintojų pasaulyje.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: išmanusis ultragarsinis vandens skaitiklis Qalcosonic W1, skirtas namų ūkiams ir įmonėms vandens apskaitai vykdyti.

[us_separator size=”small”]

Baltic Amadeus – patikimas technologinis partneris, padedantis savo klientams supaprastinti kompleksiškus verslo skaitmenizavimo procesus. Mūsų tikslas – kurti išskirtines klientų patirtis, gaunant visas IT sprendimų kūrimo paslaugas ir strategines konsultacijas iš vienų rankų.

Šiaurės Europos finansų, sveikatos priežiūros ir farmacijos, energetikos, telekomunikacijų, logistikos, laivininkystės, draudimo ir kitų rinkų įmonėms kuriame naujausiomis debesijos („Cloud“), dirbtinio intelekto (AI) ir daiktų interneto (IoT) platformų tendencijomis pagrįstus skaitmenizavimo sprendimus ir siekiame užtikrinti geriausią patirtį savo klientams, naudotojams ir darbuotojams.

Pasitelkę naujausias technologijas, kartu su daugiau nei 200 IT profesionalų Vilniuje ir Kaune, ne tik kuriame unikalius IT sprendimus, bet ir tampame strateginiu kiekvieno savo kliento partneriu, kuris įgalina technologijas verslo plėtrai, pelningumo didinimui ir konkurencinio pranašumo įgijimui. Inovatyvūs projektų valdymo modeliai, naudojamų technologijų įvairovė, gilus verslo ir jo skaitmenizavimo procesų pažinimas leidžia mums kurti ROI paremtus IT sprendimus tiek didelėms korporacijoms, tiek mažoms ir vidutinėms įmonėms, tiek startuoliams.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: UAB Baltic Amadeus sukūrė ir įdiegė pažangiųjų medicinos technologijų bendrovei „Viltechmeda“, kuri priklauso tarptautinei grupei MOOG, sumaniosios serviso/gamybos, darbo vietų skaitmeninimo sprendimus. Technologijų pagalba, sukurta efektyvi programinė įranga enterinių siurblių gamybos linijai, įdiegta nesudėtinga integracija su gamybos įrengimais, pati sistema gali būti konfigūruojama pagal reikalingą gamybos/serviso takto laiką. 

Gamybos linijoje dalyvaujantį operatorių – žmogų – įdiegta sistema tarsi „laiko už rankos“.

Darbo vietų skaitmenizavimu pasiektas išteklių valdymas gamybos serviso procese, gamybos procesų monitoringas, panaudotų produkto gamyboje detalių atsekamumas, kas yra ypatingai svarbus brokuoto medicinos prietaiso rinkoje nustatymo atveju.

[us_separator size=”small”][us_gallery ids=”2000″ columns=”4″ indents=”1″ img_size=”us_350_350_crop”]

UAB 3D Creative – didžiausia plastiko ir smėlio 3D spausdinimo įmonė Baltijos šalyse – jau daugiau nei 500 inžinerijos, automobilių bei aviacijos pramonės, odontologijos, medicinos, architektūros bei juvelyrikos, ugdymo įstaigų ir kitų sričių specialistų pasitiki mūsų profesionalų kompetencija, paslaugų bei įrengimų kokybe ir tikslumu.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: personalizuoto anizotropinio bioaktyvaus 3D kaulo regeneracija odontologijoje. Projektas vykdomas kartu su Odontologijos klinika “Prodentum” ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkais. Projekto metu pasitelkiant mūsų įsigytą pažangiausią 3D biospausdintuvą kuriamas personalizuotas anizotropinis bioaktyvaus kaulo karkasas. Gamybos procesui pasitelkiamos naujausios audinių inžinerijos biotechnologijos, kuriomis siekiama pagaminti produktą, kuris skatintų pažaidos gijimą ir natūralaus kaulo formavimąsi, ir laikui bėgant būtų absorbuojamas organizmo atstatant kaulą. Šis unikalus pasaulinėje rinkoje personalizuoto bioaktyvaus kaulo sprendimas palengvins odontologines procedūras, tokias kaip kaulų augmentaciją, atliekamą prieš protezų implantaciją, suteikdamas pacientams visiškai naują kokybės, komforto ir gerovės lygį.

[us_separator size=”small”][us_gallery ids=”2004,2002″ columns=”4″ indents=”1″ img_size=”us_350_350_crop”]

UAB Novameta – nestandartinės nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamykla. Pagrindinė produkcijos dalis skirta profesionalioms virtuvėms, maisto prekių parduotuvėms ir prekybiniams tinklams.

Siekiant maksimaliai užtikrinti patogumą vartotojams, produkcija yra platinama per minėtose šalyse esančius atstovus, kurie konsultuoja, atlieka projektavimo, pristatymo, montavimo darbus, teikia garantinį ir tolimesnį aptarnavimą.

 • Įmonė įsikūrė Kaune 2002 m. balandžio 24 d.
 • Šiuo metu įmonėje dirba virš 200 darbuotojų.
 • Gamybiniai plotai viršija 17 000 m2 ir nuolat auga.
 • Įmonės produkcija realizuojama daugiau nei 20 rinkų visame pasaulyje.
 • Per mėnesį vidutiniškai pagaminama apie 2000 gaminių, iš kurių daugiau kaip 65% yra nestandartiniai.

Konkursui PRAMONĖ 4.0 pristatytas sprendimas: skaitmenizuota, automatizuota ir individualizuota sandėlio valdymo sistema. Įmonėje įdiegta individualizuota sandėlio valdymo sistema, kuri yra integruota su kitomis vidinėmis duomenų valdymo programomis bei apimtų visus svarbiausius kompanijoje vykdomus procesus: nuo užsakymo suvedimo iki pat gaminių išvežimo.

Įdiegus šią sistemą, šiandien skaitmenizuoti ir automatizuoti procesai leidžia operatyviai reaguoti į nuolatinius pakeitimus, paprasčiau planuoti gamybos bei logistikos veiklas, minimalizuojant klaidų skaičių, laiko sąnaudas bei kitus su šiais procesais susijusius kaštus.

[us_separator size=”small”]

Konkurso komisijos nariai

[us_separator]
[us_person image=”1952″ name=”Kęstutis Kasakaitis” role=”SAP Lietuva vadovas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) deleguotas atstovas” layout=”simple_circle”][/us_person]
[us_person image=”1948″ name=”Tomas Jaskelevičius” role=”LINPRA prezidentas, Arginta Engineering vadovas” layout=”simple_circle”][/us_person]
[us_person image=”1954″ name=”Dovydas Zinkevičius” role=”Columbus Lietuva vadovas, INFOBALT deleguotas atstovas” layout=”simple_circle”][/us_person]
[us_person image=”1950″ name=”Kęstutis Sabaliauskas” role=”Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos Inovacijų ir pramonės departamento Pramonė 4.0 politikos skyriaus patarėjas” layout=”simple_circle”][/us_person]
[us_person image=”1956″ name=”Andrius Veršinskas” role=”Kaunas IN verslo skyriaus vadovas” layout=”simple_circle”][/us_person]

Partneriai

[us_separator]
[us_image image=”1963″ align=”center”][us_separator size=”small”]
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA
[us_image image=”1961″ align=”center”][us_separator size=”small”]
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN)
[us_image image=”1959″ align=”center”][us_separator size=”small”]